دقت داشته باشید طرز کار ساعت اتوماتیک کاملا با ساعتهای کوارتز متفاوت میباشد ، ساعت اتوماتیک  با چرخ دنده های متعدد ،  توسط یک فنر حساس و ظریف حرکت میکند و بصورت کاملا مکانیکی  میباشد .

در ساعت کوارتز یک کیت الکتریکی بکار رفته که توسط یک باطری کوچک تغذیه میشود و تا زمانی که این کیت الکتریکی و منبع تغذیه (باطری)  سالم باشد ساعت بطور دقیق کار میکند  ولی در ساعتهای اتوماتیک و مکانیکی ، حرکت مهمترین عامل کارکرد این ساعتها میباشد .

 شاید خیلی ها  از کارکرد ساعتهای اتوماتیک رضایت نداشته باشند و دقیق نبودن آنرا یک ایراد تلقی میکنند در حالیکه  خطا  در ساعتهای اتوماتیک همیشه وجود داشته و با تمام مزیتهای موجود در این ساعت  ، این یک امر کاملا طبیعی است .

البته میزان خطا باید اندازه گیری شود و اگر خطای کارکرد در ساعتهای اتوماتیک بیش از استاندارد تعیین شده باشد باید بررسی و در صورت داشتن ایراد ، مشکل آن برطرف گردد.

میزان خطا در ساعتهای اتوماتیک بشرح زیر است :

ساعتهای سطح بالا و گران قیمت اتوماتیک :  3 تا 12   ثانیه در 24 ساعت

ساعتهای متوسط و ارزان قیمت اتوماتیک      5 تا 18  ثانیه در 24 ساعت

 

ساعت اتوماتیک برای چه دستهایی مناسب است ؟

 چون ساعت اتوماتیک  برای کارکرد نیاز به حرکت دارد  باید افرادی استفاده کنند که تحرک لازم را داشته باشند  البته  منظور از این ،  انجام مازاد و اضافی نیست و همان کارهای روزمره باعث حرکت این ساعت میشود . استفاده برای افراد مسن و سالخورده که تحرک کافی را ندارند شاید مناسب نباشد .

مزایای و معایب ساعت اتوماتیک

مزایا :

1 – عمر طولانی و دوام بیشتر نسبت به ساعتهای کوارتز

2 – بی نیاز از باطری

3- طراحی ساعتهای اتوماتیک کاملا با ساعتهای کوارتز متفاوت میباشد و ظرافت و زیبایی خاصی در ساعتهای اتوماتیک وجود دارد

معایب:

1 – خطا در کارکرد

2- وزن بیشتر نسبت به ساعتهای کوارتز

هنگامی که یک ساعت اتوماتیک خریداری نموده اید  نباید آنرا با ساعتهای کوارتز مقایسه کنید  بحرحال  خطای کارکرد تا حدودی وجود دارد و اگر به زمان و دقت حساس هستید  توصیه میشود از ساعتهای کوارتز استفاده کنید . ساعتهای اتوماتیک نیاز به تنظیم مجدد داشته و باید این کار را در طولانی مدت انجام دهید .

تمام ساعتهای اتوماتیک باید هر دو سال یکبار توسط تعمیرکاران مجاز سرویس گردد.

+ نوشته شده توسط حمید اقبالیزاده در ۹۱/۰۹/۲۰ و ساعت 15:20 |


Powered By
BLOGFA.COM